( K = Kirjolohi , T = Taimen ja M = Made )

Miehet: osallistujia 114 kpl

  1.  Ainasoja  Teuvo                 5645 g           3x K

  2.  Kemppainen Jouni            4285              K + muuta

  3.  Kallijärvi  Pentti                3065              2x K

  4.  Hopia  Kari                        2360

  5.  Eskola  Taisto                     2290              2x K

  6.  Uusitalo  Jari                      2220

  7.  Junno  Unto                        1935

  8.  Anttila  Teemu                    1920

  9.  Harri  Mika                        1905             K        arvonnassa  Painepesuri

10.  Kultalahti  Max                  1845             ( Made 1845g )

11.  Lackman  Patrik                1830

12.  Rantahalvari  Heikki         1810

13.  Jussila  Miika                      1745             K

14.  Parpala  Paavo                   1720             K

15.  Kålman  Marko                  1715             T    ( taimen eväleikattu 60 cm )

16.  Tarkiainen  Juho                1640             K

17.  Kruikka  Jyri                      1630             K

18.  Keltamäki  Kari                  1535 g

19.  Turunen  Janne                   1480                K

20.  Ylisuvanto  Tommi              1425                K

21.  Viinamäki   Olli                   1235

22.  Aikio  Niilo                           1215                K

23.  Tervaharju  Tapio                1165

24.  Riimala  Markus                 1155                K

25.  Halttu  Tapani                     1145

26.  Perätalo  Kauko                  1025

27.  Kallijärvi  Joni                      925                K

28.  Hasti  Mauri                          910

29.  Kettunen  Seppo                    880

30.  Svanberg  Antti                     645

31.  Soini  Urpo                             630

32.  Kaikkonen  Jari                     575

33.  Leinonen  Jorma                   510

34.  Juopperi  Kauko                   440

35.  Kolehmainen  Heino             415

36.  Leinonen  Vertti                    185

37.  Isomaa  Jukka                       115

38.  Valikainen  Jan                      110

39.  Katajisto Hugo                        95

40.  Laitinen  Miko                        85

41.  Kinnunen  Jari                        45

 

Naiset: osallistujia 58 kpl

  1.  Krunniniva  Mirva           1645 g   K

  2.  Rantahalvari  Raija          1475      K

  3.  Eskola   Raili                     1195      K

  4.  Leinonen  Leena                 845

  5.  Kaarre  Leena                    825       K

  6.  Jaakola  Raija                    655

  7.  Kolehmainen  Taimi          480

  8.  Matala  Mirja                    380

  9.  Kirsinä  Leena                   375

10.  Pitkänen  Teija                   305

11.  Mustonen  Seija                 275

12.  Posti  Asta                           245

13.  Impiö  Marja-Liisa            245

14.  Kurttila  Pirkko-Liisa       235

15.  Vahtola  Päivi                     210

16.  Kinnunen  Heli                  210

17.  Kaikkonen  Eija                205

18.  Huhtamäki  Arja               110

19.  Palo  Leila                            65

20.  Posti  Maiju                         40

 

Nuoret: osallistujia 19 kpl

1. Siponen   Janne             285 g

2. Siponen   Juho               210

3. Kekonen  Jukka            200

4. Toivanen  Emmi              45

Kämäräinen Saku voitti arvonnassa olleen kalastussetin.

 

Osallistujia oli yhteensä 191 henkilöä

Kirjolohia saatiin 25 kpl

Taimenia saatiin 1 kpl

Mateita saatiin 1 kpl